Istina je prava novost.

Biskup Škvorčević pohodio socijalno ugrožene obitelji

Želio je iskazati pažnju, ljudsku blizinu i razumijevanje u njihovim velikim poteškoćama, ohrabriti ih u životnoj borbi, posvjedočiti solidarnost i pružiti materijalnu pomoć u okvirima biskupijskih mogućnosti

Požega, (IKA) – Na Veliku subotu, 19. travnja, požeški biskup Antun Škvorčević u pratnji župnika Ivice Žuljevića i Caritasova volontera Ivice Grgića pohodio je nekoliko socijalno ugroženih obitelji u Požegi.
Najprije je posjetio samohranu majku Branku Pivac s petero djece. S njom trenutačno živi četvero djece koja idu u školu. Podstanari su. Majka je podrijetlom iz Bosne i Hercegovine, do danas još nije uspjela srediti hrvatsko državljanstvo te si među ostalim sama mora plaćati zdravstveno osiguranje. Uz sve druge poteškoće ona se bori i s teškom bolešću.
Zatim je biskup posjetio obitelj Gorana i Katarine Grgić s dvoje djece od kojih jedno pohađa Katoličku osnovnu školu. Otac je izgubio vid te je u invalidskoj mirovini, a majka koja je bila bez posla ovih dana je ponovno primljena u “Slogu”, tvornicu tekstilne industrije sa slabim izgledom da ondje dobiva redovitu plaću. Sin je slabovidan te njegovo liječenje traži posebnu brigu i novčana sredstva.
Potom se biskup zaputio Antonu Tomkiću koji u podstanarstvu zajedno s majkom i sestrom žive od jedne invalidske mirovine iz koje plaćaju stan te im malo ostaje za ostale životne potrebe.
Biskup je još posjetio i obitelj Jurice i Ivane Krajnc s dvoje djece u razvojnim poteškoćama. Žive kao podstanari u posve neprikladnim uvjetima za bolesnu djecu. Ovih dana od Grada su dobili drugi stan koji treba urediti. Otac povremeno radi u Zagrebu u građevinskoj tvrtki za mali novac. Majka često mora u Zagreb u bolnicu s djecom a troškove snose sami te nemaju dovoljno za život.
Biskup je svima rekao kako im svojim posjetom želi iskazati pažnju, ljudsku blizinu i razumijevanje u njihovim velikim poteškoćama, ohrabriti ih u životnoj borbi, posvjedočiti solidarnost i pružiti materijalnu pomoć u okvirima biskupijskih mogućnosti, uz ono što su već dobivali od katedralne župe sv. Terezije Avilske.
Potaknuo ih je da nastoje učiniti za sebe ono što je moguće, a ostalo da povjere Bogu i dodao da neće ostati sami u svojim nevoljama. Poželio je da im Uskrs u raspoloženju pouzdanja u Boga bude radostan.