Istina je prava novost.

Oproštajni posjet nuncija D'Errica Banjoj Luci

Banja Luka, (IKA/KTA) – Apostolski nuncij u Bosni i Hercegovini nadbiskup Alessandro D’Errico došao je 15. lipnja u Banju Luku u oproštajni posjet ministru za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske i članu Predsjedništva HDZ-a BiH Davoru Čordašu. U nuncijevoj pratnji bili su banjolučki biskup Franjo Komarica i savjetnik Apostolske nuncijature mons. Joseph Arshad, a u razgovorima je sudjelovala i savjetnica ministra Čordaša Marija Rapo.
Ministar Čordaš zahvalio je nunciju D’Erricu na dosadašnjoj suradnji, razumijevanju i podršci koju je uvijek pružao u smislu širenja pozitivnog dijaloga i dobrih odnosa s institucijama Republike Srpske. Ministar je dodao da je nuncij D’Errico među prvima uspostavio dobre odnose s institucijama Republike Srpske te razgovarao s najvišim rukovodstvom i kroz konstruktivan dijalog dao novu dimenziju povratku i opstanku Hrvata u tom dijelu BiH, kaže se u službenom priopćenju spomenutog ministarstva.
Nuncij D’Errico zahvalio je ministru Čordašu na plodnoj suradnji i postignutim rezultatima te izrazio uvjerenje da će suradnja biti nastavljena i tijekom njegove diplomatske misije u Zagrebu, gdje će uskoro preuzeti službu apostolskog nuncija u Republici Hrvatskoj, ističe se u priopćenju.