Istina je prava novost.

Uspješno završen zajednički nastup Franjevačke obitelji na SDM-u

Program "Franjevačkog sela" odvijao se u samostanu San Francisco el Grande, a koordinirala ga je u ime Međunarodne komisije Franjevačke obitelji za SDM Ana Fruk iz Zagreba

Madrid, (IKA) – Temeljem pozitivnih reakcija na program koji se odvijao tijekom proteklih Svjetskog dana mladih, poglavito onoga u Sydneyu, Franjevačka obitelj odlučila je ujedinjeno nastupiti na ovogodišnjem SDM-u. Poticaj tome bila je i snažna prisutnost Franjevačke obitelji u Španjolskoj.
Program “Franjevačkog sela” odvijao se u samostanu San Francisco el Grande, a koordinirala ga je u ime Međunarodne komisije Franjevačke obitelji za SDM Ana Fruk iz Zagreba, inače povjerenica za Franjevačku mladež u Međunarodnom vijeću Franjevačkog svjetovnog reda, te u ime Komisije Franjevačkih obitelji Španjolske za SDM Xavi Ramos.
U tijeku SDM-a, tj. od 16. do 19. kolovoza program je započinjao u 14 sati, te trajao do u noć.
Molitveni program svakodnevno su vodile Marijine franjevke misionarke, a paralelno su održana predavanja o franjevaštvu, poimanju pravde i mira. U glazbenom dijelu nastupili su franjevački glazbenici fr. Leonardo Civitavecchia, fr. Gianni Mastromarino, franjevačka skupina iz Litve, kao i rock-skupina Gyvai. Posjetitelji “sela” mogli su se okušati i u radionicama, poput one litvanskog plesa. Održana je i predstava “Moj Franjo”, kao i predstavljanje puta u Santiago de Compostelu.
U tijeku SDM-a, održan je i susret mladih i ministara generala Franjevačkih obitelji. O “Radosti franjevaštva danas” s mladima su misli podijelili ministri generali I. Franjevačkog reda fra Jose Rodriguez Carballo, OFM, fra Marc Tasca, OFMConv., fra Mauro Johri, OFMCap., ministar general Trećeg samostanskog reda fra Michael Higgins, TOR, kao i generalna ministra FSR-a Encarnacion del Pozo.
Na kraju susreta ministri generali su prisutnima udijelili blagoslov.
Posljednjeg dana programa u “selu”, u petak, 19. kolovoza mladi su posebno molili za Crkvu u Kini.
U okviru programa održan je i “Festival radosti” u parku Atenas na kojem su među ostalima nastupili i fra Stan Fortuna (SAD), Javi Sanchez (Španjolska).
Među tisućama mladih koji su tijekom SDM-a posjetili “selo” bili su i framaši iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Franjevačke crkve Madrida u četvrtak, 18. kolovoza bile su mjesto cjelonoćnog klanjanja koje je održano nakon dobrodošlice koju su mladi na trgu Cibeles priredili papi Benediktu XVI.