"Prološke žive jaslice"
Proložac (IKA )
Ovogodišnje Žive jaslice podignute u isušenom koritu povremene rijeke Suvaje bit će najveće do sada jer će sudjelovati više od 200 kostimiranih glumaca
Proložac, (IKA) – Na božićnu noć 25. prosinca, s početkom u 17 sati, u župi Proložac koja je smještena na sjeverozapadu Imotskog polja održat će se scenski prikaz Isusova rođenja. Već tradicionalno svake godine u svečanoj božinoj noći u organizaciji HKUD Proložac te Župnog ureda na čelu sa župnikom fra Antom Madunićem održava se svečano scensko uprizorenje Kristova rođenja poznatije kao „Prološke žive jaslice”.
Ispod drevnog srednjovjekovnog mosta „Šarampov” u isušenom koritu povremene rijeke Suvaje, mještani Prološca već početkom prosinca počinju uređivati okoliš te praviti maleni kameni grad koji podsjeća na okoliš Judeje, a nad kojim dominira drvena štalica u kojoj će se skrasiti Sveta obitelj koju ove godine predstavlja bračni par Danijela i Ivan Grabovac te njihov sedmomjesečni sin Marko. Milan Maršić Kubala, inače alfa i omega cijelog projekta naglašava kako će ovogodišnje Žive jaslice koje se održavaju deveti put zaredom biti najveće do sada jer će sudjelovati više od 200 kostimiranih glumaca, a sami igrokaz će dodatno oplemeniti i veliki pučki pjevački zbor iz ove župe pod ravnanjem njihove dugogodišnje voditeljice sestre Filipe Smoljo.