Specijalizacija animatora Srijemske biskupije u Velikoj
Specijalizacija animatora Srijemske biskupije u Velikoj
Velika (IKA/BTU )
Tijekom tjedan dana mladi su prošli niz različitih radionica kroz koje su se upoznali s novim metodama kojima mogu obogatiti postojeće programe i aktivnosti u svojim župama
Velika, (IKA/BTU) – Dvadesetak mladih iz Srijemske Mitrovice, Golubinaca, Sota, Nikinaca, Šida i Hrtkovaca okupilo se od 17. do 23. kolovoza na završnoj specijalizaciji animatora u Velikoj. Zajedno s mladima u programu specijalizacije sudjelovali su i svećenici Ivica Damjanović, povjerenik za pastoral mladih Srijemske biskupije i Ivica Zrno, župni vikar u Srijemskoj Mitrovici.
Nositelji projekta bili su Ured za mlade HBK, Povjerenstvo za pastoral mladih Srijemske biskupije i animatori instruktori Đakovačko-osječke nadbiskupije s biskupijskim povjerenikom za pastoral mladih dr. Dragom Tukarom.
U tjedan dana mladi, koji su završili temeljnu formaciju za animatore u Petrovaradinu, prošli su niz različitih radionica od dramske, misijske, karitativne, komunikacijske, novinarske, rekreativno-sportske, kreativne, plesne, do radionica za ministrante, prvopričesnike, krizmanike. Kroz te radionice upoznali su se s novim metodama kojima mogu obogatiti postojeće programe i aktivnosti u svojim župama.
Svrha projekta je jačanje katoličkog identiteta i samosvijesti za aktivno djelovanje u Crkvi i društvu koji je ostvaren kroz molitveni i duhovni sadržaj. Jednako tako je cilj te nove animatore kao oformljene vratiti u njihove župske zajednice kako bi nastavili započeto djelo.