Istina je prava novost.

Papa pozvao katolike da podupru misije

Benedikt XVI. nalazi se u jednodnevnom posjetu Napulju

Napulj, (IKA) – Papa Benedikt XVI. pozvao je katolike dilje svijeta da duhovno i materijalno pomognu misije. Svaki dio Crkve suodgovoran je za evangelizaciju u cijelome svijetu, istaknuo je Papa u nagovoru uz molitvu Anđeo Gospodnji te podsjetio na teškoće s kojima se misionari diljem svijeta susreću.
Katolička Crkva pretposljednje nedjelje u listopadu obilježeva Misijsku nedjelju, a taj se dan posebno moli za misije i prikupljaju se sredstva za pomoć misijama i misionarima. Misijsku nedjelju uveo je papa Pio XI. god. 1926, a ove se godine navršava 50 godina od objavljivanja misijske enciklike “Fidei donum” pape Pija XII.
Papa Benedikt XVI. nalazi se danas u pastoralnom posjetu Napulju gdje je prije podne slavio svečanu misu na glavnome gradskome trgu. Papa se zatim nakon mise u nadbiskupskome sjemeništu susreo s vođama izaslanstva koji sudjeluju na međunarodnome susretu za mir, koji je organizirala Zajednica sv. Egidija. Nakon objeda pohodit će napuljsku katedralu, moliti pred Presvetim i relikvijama sv. Gennara, nebeskoga zaštitnika grada. Benedikt XVI. će oko 17 sati i 30 minuta poletjeti helikopterom iz Napulja, a na vatikanski će heliodrom sletjeti oko 18 sati i 30 minuta.