Istina je prava novost.

Vjeronaučna olimpijada Splitsko-makarske nadbiskupije za osnovne i srednje škole

Pobjednici OŠ "O. Petar Perica" iz Makarske i III. gimnazija iz Splita

Split, (IKA) – Vjeronaučna olimpijada za vjeroučenike s područja Splitsko-makarske nadbiskupije održana je 21. ožujka. Osnovna škola “Gripe” u Splitu bila je domaćin natjecanju osnovnih škola, sudjelovalo je 25 školskih ekipa, a tema je bila “Proroci – Božji glasnici”. Pobjednik je, sa osvojenih 433 od 450 mogućih bodova, kao i protekle godine ekipa OŠ “O. Petar Perica” iz Makarske koju vodi vjeroučitelj don Ivan Čotić.
Istodobno je održana i vjeronaučna olimpijada za učenike srednjih škola u Nadbiskupijskoj klasičnoj gimnaziji “Don Frane Bulić” u Splitu, na kojoj je sudjelovala 21 školska ekipa. Tema je bila “Biblija – pisana riječ Božja”, a pobijedila je III. gimnazija iz Splita pod vodstvom vjeroučiteljice s. Darije Bota s osvojenih 147 bodova od mogućih 150.
Najbolje ekipe predstavljat će Nadbiskupiju na državnoj Vjeronaučnoj olimpijadi koja će se održavati u Vinkovcima od 7. do 9. svibnja za osnovnu školu te 10. i 11. svibnja za srednje škole. Sve su ekipe dobile priznanje o sudjelovanju na natjecanju, a četiri prvoplasirane posebno su nagrađene prigodnim knjigama koje je darovala Splitsko-makarska nadbiskupija. Prva nagrada, sukladno temi ovogodišnje olimpijade, bila je Ilustrirana Biblija mladih.