Susret vjeroučitelja Riječke metropolije
Krk
Susret je održan 25. lipnja u Krku, a na njemu je sudjelovalo sedamdesetak vjeroučitelja
Krk, (IKA) – Nakon dva dosadašnja metropolitanska susreta vjeroučitelja koje su organizirali Katehetski uredi Porečko-pulske biskupije i Riječke nadbiskupije ovogodišnjem je domaćin bio Katehetski ured Krčke biskupije. Susret je održan 25. lipnja u Krku, a na njemu je sudjelovalo sedamdesetak vjeroučitelja.
Program je započeo misom koju je u krčkoj katedrali predvodio krčki biskup Valter Župan. On je na početku izrazio dobrodošlicu i zadovoljstvo što može slaviti misu s okupljenim vjeroučiteljima. Krčki biskup je pozvao vjeroučitelje da euharistija bude središte njihovog dana i tjedna kako bi mogli napredovati u spoznanju i znanju. Kako je 25. lipnja bio Dan državnosti biskup Župan je tu misu prikazao i za domovinu ističući važnost nacionalnog identiteta. Upozorio je na opasnost da upravo sada kada smo dobili svoju slobodu izgubimo svijest o vlastitom identitetu te pozvao vjeroučitelje da budu oni koji izgrađuju svijest o pripadnosti narodu kod djece i mladih braneći moralne vrednote bez kojih narod propada.
Nakon mise vjeroučitelje je pozdravio mons. Anton Toljanić, krčki župnik, koji je okupljene upoznao s povijesnim i umjetničkim vrijednostima katedrale. Na izlasku iz katedrale sudionike susreta je dočekala prof. Dubravka Bobinac i provela ih gradom Krkom ukazujući na njegove kulturne znamenitosti. Nakon posjeta franjevačkom i benediktinskom samostanu uslijedila je okrjepa u hotelu “Marina”. Zajednički ručak bio i je prilika za druženje, razgovor i upoznavanje. U popodnevnim satima domaćini su priredili druženje u Oazi Kraljice Mira koja se nalazi nedaleko grada Krka. Prostor je to uređen za susrete djece i mladih tijekom ljetnih mjeseci. Vjeroučiteljice Vesna i Mirjana sa svojim župnikom upoznale su vjeroučitelje s tim vrijednim projektom koji već više godina okuplja djecu i mlade koji ondje borave nekoliko dana u molitvi, razmišljanju, igri i druženju. Kao posebno vrijedno istakli su suradnju s roditeljima koji ondje posjećuju svoju djecu. Vidjevši igralište i lopte neke je vjeroučitelje poveo sportski duh dok su se ostali prepustili pjesmi.