Svetkovina Presvetog Trojstva u Šibeniku
Šibenik (IKA )
Potrebno je živjeti od dara vjere u Trojstvo, poručio je župnik Krešimir Mateša
Šibenik, (IKA) – Vjernici Šibenika i katedralne župe sv. Jakova svetkovinu Presvetog Trojstva proslavili su 21. svibnja svečanim misnim slavljem u istoimenoj crkvi koja je u Šibeniku poznatija pod imenom Sv. Ivana. Slavlje je predvodio don Krešimir Mateša, katedralni župnik.
Veliki, tajanstveni Bog, Stvoritelj, Izvor svega Dobra, neprestano stoji pred nama kao izazov, kao poziv da ga tražimo, poručio je vlč. Mateša, naglašavajući kako o Presvetom trojstvu govorimo iz iskustva koje nam je ostavio Isus Krist.
Bog u Isus Kristu spominje jedinstvo. Isus nas želi uvući u jedinstvo s Bogom kako bi bili što sličniji Trojstvu. U Crkvi Kristovoj postoji nejedinstvo. Svetkovina koju slavimo dobra je prigoda i za molitvu za jedinstvo kršćana. Potrebno je živjeti od dara vjere u Trojstvo, zaključio je župnik Mateša.