Istina je prava novost.

Cvjetnica u Šibeniku

Biskup Ivas pozvao vjernike neka otvore vrata svojih domova i pokažu svoje pravo kršćansko lice svim mladima koji dolaze na predstojeći Susret hrvatske katoličke mladeži

Šibenik, (IKA) – Već više godina zajedničkim misnim slavljem u katedrali Sv. Jakova župe grada Šibenika proslavljaju Cvjetnicu. Nakon okupljanja na trgu pred zgradom gradske uprave na šibenskoj rivi i blagoslova maslinovih grančica uslijedio je svečani ophod prema katedrali Sv. Jakova, gdje je uz gotovo sve svećenike koji pastoralno djeluju u Šibeniku svečano misno slavlje predvodio šibenski biskup Ante Ivas.
U prigodnoj homiliji pred prepunom katedralom biskup Ivas istaknuo je važnost hoda svakog pojedinog vjernika za Kristom na putu prema Kalvariji, nadodavši da se danas često događa da oni koji se zovu Kristovim učenicima odustanu od toga hoda, unatoč tome što Bog koji je izvor svakog dobra čovjeku, želi upravo čovjeka dovesti izvoru života.
Potom se biskup Ivas osvrnuo i na predstojeći Susret hrvatske katoličke mladeži koji će se održati u Šibeniku 24. i 25. travnja te je pozvao sve okupljene vjernike da otvore vrata svojih domova i da pokažu svoje pravo kršćansko lice svim mladima koji tom prigodom dolaze u Šibenik, a kojih će prema još privremenim informacijama doći oko 15.000.