Istina je prava novost.

Svećeničko ređenje u požeškoj katedrali

Za svećenike su zaređeni Mario Cimbal i Ilija Grgić za Kongregaciju misionara Predragocjene krvi

Požega, (IKA) – U požeškoj katedrali Sv. Terezije Avilske požeški biskup Antun Škvorčević je u tijeku svečanoga euharistijskog slavlja 30. kolovoza zaredio dvojicu novih svećenika Maria Cimbala iz župe Nova Kapela i Iliju Grgića iz župe Staro Petrovo Selo za Kongregaciju misionara Predragocjene krvi. Na slavlju su, uz članove Stolnog kaptola sv. Petra i Pavla, brojne svećenike, redovnike, đakone, bogoslove i vjernike župa Nova Kapela, Staro Petrovo Selo i Požege, nazočni bili i gosti iz inozemstva provincijal njemačke provincije Kongregacije misionara Predragocjene krvi o. Ferdinand Zech, te poglavar poljskog vikarijata o. Grzegorz Ruchniewiez.

U prigodnoj homiliji biskup Škvorčević se osvrnuo na poznatu prispodobu iz Evanđelja o talentima, o Božjem daru nama ljudima. Poseban takav dar Isus Krist dao je danas ređenicima Mariu i Iliji. Kroz sakrament svetoga reda povjerio im je svoje blago, svoju riječ da budu njegovi navjestitelji. U današnjem svijetu za to treba imati hrabrosti jer mnogi ne žele čuti Božju riječ. Ali onaj tko se usudi s Bogom ići, poručuje biskup Škvorčević, i u njegovo ime naviještati taj se ne treba plašiti grubosti i tvrdoće ovog svijeta. Onaj tko računa s Bogom i tko razumije kojim putem je krenuo taj će uvijek stajati na čvrstom tlu vjere, istaknuo je požeški biskup.
Na kraju misnog slavlja požeški biskup čestitao je ređenicima, njihovim roditeljima i župama iz kojih preporučivši ih svim vjernicima da ih prate u svojim molitvama kako bi uvijek ostali vjerni na Kristovom putu.