Istina je prava novost.

Izjave nadbiskupa Devčića i predsjednika Mesića o Papinu pohodu

Predsjednik Mesić izrazio je posebno zadovoljstvo što je Ivan Pavao II. na ceremoniji dočeka u zračnoj luci uputio poruku kojom podupire Hrvatsku na putu u Europsku uniju

Rijeka, (IKA) – Papin domaćin riječki nadbiskup i metroplit Ivan Devčić prvi dan pastoralnog pohoda poglavara Katoličke crkve Hrvatskoj 5. svibnja ocijenio je izvrsnim u svim dijelovima, od ceremonije dočeka u riječkoj zračnoj luci na Krku do prekrasnog dočeka u Rijeci, javila je Hina. Riječki nadbiskup posebice je uputio riječi zahvale stanovnicima grada domaćina koji su znali prepoznati veličinu Ivana Pavla II., iskazavši mu štovanje velikim odazivom pri dočeku u Rijeci. Osvrnuvši se na poruke koje je Sveti Otac uputio na ceremoniji dočeka, nadbiskup Devčić posebice je ukazao da nas je prvosvećenik uputio prema Europskoj uniji, podržavši naše težnje da uđemo u zajedništvo naroda Europe i da zajedno s njima gradimo svoju budućnost.
Nakon susreta sa Svetim Ocem u Bogoslovnom sjemeništu u Rijeci hrvatski predsjednik Stjepan Mesić ocijenio je da je taj posjet veliki privilegij za Hrvatsku, javila je Hina. Istaknuo je da se razgovaralo o Hrvatskoj, o europskim temama kao i o stanju u regiji, pri čemu je stavljen naglasak na Papine poruke koje pozivaju na opraštanje, ljubav i toleranciju. Predsjednik Mesić izrazio je posebno zadovoljstvo što je Ivan Pavao II. na ceremoniji dočeka u zračnoj luci uputio poruku kojom podupire Hrvatsku na putu u Europsku uniju. Ulazak u Europsku uniju je milenijski pothvat svih zemalja Europe, izjavio je predsjednik Mesić, izrazivši nadu da će poruke Svetog Oca ostaviti veliki trag u hrvatskoj javnosti.