Istina je prava novost.

Akreditacije za Papin dolazak u Hrvatsku

Postupak primanja zahtjeva za izdavanje akreditacija za Papin posjet započinje 8. svibnja, a završava 25. svibnja u 24 sata

Zagreb, (IKA) – Postupak primanja zahtjeva za izdavanje akreditacija za posjet pape Ivana Pavla II. Republici Hrvatskoj započinje 8. svibnja i trajat će do 25. svibnja 2003. u 24 sata, priopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću Vlade Republike Hrvatske. Prijemna institucija za predstavnike domaćih i stranih tiskovnih i elektronskih medija bit će Ured za odnose s javnošću Vlade Republike Hrvatske, a zaprimat će se isključivo točno i u potpunosti ispunjeni zahtjevi. Obrazac za osobe i za prometna sredstva dostupan je u elektroničkom obliku na Internet adresama: http://akred.inet.hr; http://akred.vip.hr i http://akred.hinet.hr. Na web stranicama nalazi se i kratka uputa o načinu popunjavanja obrazaca.
Pravilno popunjeni obrazac može se također ispisati na pisaču te poslati Uredu za odnose s javnošću putem pošte ili putem telefaksa.
Adresa Ureda je: Vlada Republike Hrvatske, Ured za odnose s javnošću, Trg Sv. Marka 2, 10 000 Zagreb. Broj faksa je 01 / 4569 393.
Za svaku lokaciju potrebno je izvaditi novu akreditaciju. Na obrascu ne postoji mogućnost navođenja lokacije na kojoj predstavnici medija namjeravaju pratiti događaje te je stoga potrebno da se telefonom, faksom ili putem e-maila javi u kojem od gradova se želi pratiti događaje jer u protivnom se neće moći izdati akreditacija. Telefoni na koje se mogu dati te i dobiti dodatne informacije su: 01 / 4569 343, 4569 239, 4569 248; faks:01 / 4569 393 te e-mail: sandra.puhovski@vlada.hr