Izvanredna sjednica Vijeća HBK za katehizaciju
Split (IKA )
Na sjednici se raspravljalo o djelovanju NKU-a HBK prema zahtjevima aktualnog trenutka, kao i prema zahtjevima katoličkog vjeronauka u školi te vjerskog odgoja u predškolskim ustanovama
Split, (IKA) – U prostorijama Nadbiskupskoga bogoslovnog sjemeništa u Splitu, održana je 28. kolovoza izvanredna sjednica Vijeća Hrvatske biskupske konferencije za katehizaciju. Sjednici su bili nazočni članovi Vijeća, viši savjetnici Nacionalnoga katehetskog ureda HBK za pojedina područja odgoja i obrazovanja, kao i predstojnici biskupijskih Katehetskih ureda. Sjednicu je sazvao te istu vodio predsjednik Vijeća đakovački i srijemski biskup Marin Srakić. Zbog zdravstvenih razloga sjednici nije bio nazočan mons. dr. Milan Šimunović, predstojnik Nacionalnoga katehetskog ureda.
Na sjednici se raspravljalo o djelovanju NKU-a HBK prema zahtjevima aktualnog trenutka, kao i prema zahtjevima katoličkog vjeronauka u školi te vjerskog odgoja u predškolskim ustanovama. Bilo je riječi i o personalnim promjenama u NKU-u. Nadalje, raspravljalo se o kvalitetnom i stručnom obrazovanju vjeroučitelja i kateheta, a na poseban se način osvrnulo na područje vjerskog odgoja u predškolskim ustanovama, kao i na potrebu daljnje izobrazbe odgajateljica koje su prošle akademske godine 2001/2002. pohađale tzv. Teološko-katehetsko-osposobljavanje-doškolovanje.
Dotaknulo se i pitanje rasterećenja Plana i programa za vjeronauk u osnovnoj školi, kao i izrada vjeronaučnih udžbenika. Predsjednik Komisije NKU-a HBK za izdavaštvo dr. Ante Pavlović izvijestio je nazočne o tijeku izrade Plana i programa te udžbenika za osnovne i srednje škole.
Zamjenica predstojnika NKU-a HBK mr. s. Amabilis Jurić pozvala je predstojnike biskupijskih Katehetskih ureda na daljnji koordinirani rad s NKU-om, kako bi se vrijeme, koje je pred svim djelatnicima i suradnicima NKU-a, iskoristilo za što bolju i kvalitetniju djelatnost Crkve u katehetskom području njezina rada na dobro svih koji su tim radom obuhvaćeni.