Istina je prava novost.

Zagreb: Završena priprava za blagdan Srca Isusova

Ove godine ujedno se obilježava 100. obljetnica bazilike u Zagrebu

Zagreb, (IKA) – Misnim slavljem koje je u četvrtak 6. lipnja u bazilici Srca Isusova u Zagrebu predvodio đakovački i srijemski pomoćni biskup Đuro Hranić završena je devetodnevna priprava za blagdan Srca Isusova.

U propovijedi je biskup Hranić govorio o Srcu Isusovu izvoru sve utjehe.
Kršćani koji traže utjehu na Srcu Isusovu, rekao je biskup Hranić, postaju ljudi koji mogu vidjeti dalje od svojih križeva i oni su sposobni pridonositi izgradnji boljeg, humanijega svijeta. Srce Isusa postalo je za nas izvorom utjehe, izvorom snage, poručio je biskup, napomenuvši da u krvi i vodi iz njegove utrobe i probodena srca za nas je došao duh Kristov. Mjera Božje ljubavi prema čovjeku je njegov jedinorođeni sin, istaknuo je biskup Hranić.

Misna slavlja tijekom devetnice predvodili su zagrebački pomoćni biskupi Vlado Košić i Josip Mrzljak, vojni biskup Juraj Jezerinac, Mihael Gilas, župnik župe Sv. Obitelji u Trnju, varaždinski biskup Marko Culej, požeški biskup Antun Škvorčević, banjolučki biskup Franjo Komarica te sarajevski pomoćni biskup Pero Sudar.
Središnje euharistijsko slavlje na današnji blagdan Srca Isusova s početkom u 19 sati predvodi zagrebački nadbiskup Josip Bozanić.
Ove godine ujedno se obilježava 100. obljetnica bazilike.