Istina je prava novost.

ZAGREB: DAROVANE SPORTSKE SPRAVE ZA DJEČJI DOM KOD SESTARA KARMELIĆANKI

Posredstvom djelatnika američkog veleposlanstva u Zagrebu Davida i Katrin Sohn nabavljene su nove sportske sprave za Dječji dom sv. Terezije sestara karmelićanki BSI na Vrhovcu u Zagrebu.

Zagreb, 14. 1. 2002. (IKA) – Posredstvom djelatnika američkog veleposlanstva u Zagrebu Davida i Katrin Sohn nabavljene su nove sportske sprave za Dječji dom sv. Terezije sestara karmelićanki BSI na Vrhovcu u Zagrebu. Uručenju i blagoslovu sportske dvorane i sprava bili su nazočni i američki veleposlanik u RH Lawrence G. Rossin sa suprugom, bračni par Sohn, vrhovna poglavarica sestara karmelićanki s. Angelina Finell, koja se trenutno nalazi u vizitaciji u provincijalnoj kući, sa svojom hrvatskom savjetnicom s. Editom Gelemanović, brojna djeca i sestre. Nazočne je pozdravila i darovateljima zahvalila č. majka Angelina kao i s. Ana Marija Maleš, provincijalka, a s. Kristina Pišković, kućna poglavarica, u kraćem je govoru pozdravila visoke goste, zahvalila im na plemenitom daru podsjećajući na pojedinosti brojnih susreta darovatelja s djecom i sestrama koje s njima žive i rade. Blagoslovnu je molitvu izrekao kapelan kod ss. karmelićanki vlč. Anton Šuljić. Gosti su se duže zadržali u srdačnom razgovoru s djecom i sestrama, a djeca su i ovaj put obdarena “američkim” slatkišima, igračkama i specijalitetima.
Sestre karmelićanke u Dječjem domu sv. Terezije u Zagrebu skrbe za 37 djece bez roditelja a za još 34 njih brinu se u svome samostanu u Hrvatskome Leskovcu. Djeca su u dobi od novorođenčadi pa sve do studentske dobi. (j01222tš)