ANGLIKANSKI PRIMAS CAREY KOD PAPE
Vatikan
Susret je uslijedio u prigodi novijih približavanja katolika i anglikanaca, a primas Carey izjavio je poslije susreta kako treba tražiti nove putove da bi se utvrdile veze između dviju Crkava.
Vatikan, 1. 6. 2001. (IKA) – Nadbiskupa u Canterburyju i primasa Anglikanske crkve Georgea Careya danas je u audijenciju primio papa Ivan Pavao II, priopćila je vatikanski ured za odnose s javnošću ne navodeći pojedinosti o sadržaju razgovora. Nadbiskupa Careya pratila je supruga i izabrana delegacija njegove Crkve.
Susret je uslijedio u prigodi novijih približavanja katolika i anglikanaca. Predstavnici obiju vjeroispovijesti u siječnju su obznanili stvaranje nove “Anglikansko-katoličke radne grupe”, a u njoj se nalazi po šest predstavnika sa svake strane. U svom nedavnom priopćenju ta je komisija izrazila uvjerenje kako je između anglikanaca i katolika, na temelju onoga što im je zajedničko, moguća uža suradnja.
Nakon susreta Carey je za Radio Vatikan izjavio kako je jedna od tema razgovora bila Papin posjet Ateni, Siriji i Malti te kako on vjeruje da je to putovanje bilo uspješno. Nadalje, razgovarali su o ekumenskim odnosima između Katoličke i Anglikanske crkve te zaključili kako treba ići novim putovima da bi se utvrdile veze između tih Crkava. Pritom, po mišljenju anglikanskog primasa, treba raditi na praktičnim pitanjima da bi se postiglo željeno jedinstvo, u koje on čvrsto vjeruje, a treba ga ostvarivati postupno.
(i06030tš)