ZAVRŠEN EKUMENSKI SUSRET MLADIH U BARCELONI
Barcelona (IKA )
80 tisuća mladih sudjelovalo je na slavlju euharistije te zajeničaki ručalo u obiteljima koje su ih primile. Ulazak u 2001. godinu mladi su pozdravili večernjim bdjenjem za mir u svijetu i slavljima po katalonskim župama.
Barcelona, 1. 1. 2001. (IKA) – Danas je završen susret europske mladeži u organizaciji ekumenske zajednice iz Taizea. 80 tisuća mladih sudjelovalo je na slavlju euharistije te zajeničaki ručalo u obiteljima koje su ih primile. Ulazak u 2001. godinu mladi su pozdravili večernjim bdjenjem za mir u svijetu i slavljima po katalonskim župama.
Bilanca ovog susreta u Barceloni je bez sumnje pozitivna. Dobra je i organizacija hodočašća povjerenja na zemlji, kako glasi moto tog susreta. Učinkovita suradnja je ostvarena od crkvenih krugova do obitelji koje su prihvatile mlade sve do gradskih vlasti, policije i sindikata.
Danas se mladi vraćaju svojim kućama. Na ovogodišnjem susretu zabilježan je i veliki porast sudjelovanja mladih iz Istočne Europe. Bilo ih je 35 tisuća, a mladih iz Hrvatske oko 3000. Osim toga na ovom susretu bili su i predstavnici mladih s drugih kontinanata kako bi s Europljanima podijelili proteklih pet dana intenzivne molive i iskustva.