Istina je prava novost.

VELIKI JUBILEJ POMOĆI ĆE STVARANJU OZRAČJA MIRA U SVETOJ ZEMLJI

Proslava Velikog jubileja i Papin posjet predstavljat će veliku pomoć jačanju vjere mjesne kršćanske zajednice, izjavio je apostolski nuncij u Svetoj zemlji nadbiskup Pietro Sambi.

Vatikan, 30. 12. 1999. (IKA) – Proslava Velikog jubileja i Papin posjet predstavljat će veliku pomoć jačanju vjere mjesne kršćanske zajednice, izjavio je apostolski nuncij u Svetoj zemlji nadbiskup Pietro Sambi. “Uvjeren sam”, rekao je nadbiskup, “da će proslava Jubileja u Svetoj zemlji pomoći stvaranju ozračja mira na čitavom području”.
U razgovoru za talijanski dnevnik “Avvenire” nadbiskup Sambi također iznio podatak da je broj kršćana u Svetoj zemlji smanjen za 2%. Toj su pojavi prema nadbiskupu glavni uzroci “židovski nacionalisti i pritisci muslimana”.
Nadbiskup Sambi istaknuo je nužnost da se Jeruzalemu prizna posebni status, “međunarodno zajamčen, koji će omogućiti zajednicama koje pripadaju trima monoteističkim religijama da imaju jednake slobode savjesti i vjeroispovijesti, jednaki pristup svetim mjestima, jednake mogućnosti razvoja”.
Govoreći o Papinu posjetu Svetoj zemlji nadbiskup Sambi je rekao kako će program posjeta biti poznat kada ga Papa odobri. Prema nekim najavama Papa će Svetu zemlju posjetiti između 21. i 26. ožujka 2000. godine.