PAPA PONOVNO POZVAO NA PRESTANAK SUKOBA U JUGOSLAVIJI
Vatikan (IKA )
Vatikan, 21. 5. 1999. (IKA) - Papa Ivan Pavao II. ponovno je pozvao na okončanje nasilja i borbi na Kosovu i u Jugoslaviji. U tijeku svog susreta s članovima Talijanske biskupske konferencije, Papa je "u ime Božje" pozvao sukobljene strane da odlože oru
Vatikan, 21. 5. 1999. (IKA) – Papa Ivan Pavao II. ponovno je pozvao na okončanje nasilja i borbi na Kosovu i u Jugoslaviji. U tijeku svog susreta s članovima Talijanske biskupske konferencije, Papa je “u ime Božje” pozvao sukobljene strane da odlože oružje i da nastave pregovore, kako bi se na Balkanu omogućio novi način života u poštovanju prema svima, te u bratstvu i zajedništvu.
Papa je 20. svibnja primio i osam novih veleposlanika Svete Stolice, upućujući im “apel za sve narode”. U tome apelu Sveti Otac poziva na zauzetost za postizanje mira, suradnju i solidarnost među narodima. Novim apostolskim nuncijima u Ukrajini, Australiji, Jemenu, Malti, Barbadosu, Monaku, Islandu i Tajlandu, Papa je, kako prenosi “Kahtpress”, poručio predajući vjerodajnice da se u sklopu svojih mogućnosti zauzimaju kako bi oružje zašutjelo a mir nastupio u različitim dijelovima svijeta.
Sveti je Otac prije desetak dana uputio sličan poziv zajedno s rumunjsko-pravoslavnim patrijarhom Teoctistom, a ovom je prilikom zahvalio Crkvi u Italiji na znakovima konkretne solidarnosti sa žrtvama rata.