Istina je prava novost.

ĐAKOVO: SEMINAR ZA VJEROUČITELJE - "GLAZBA U KATAHEZI"

Đakovo, 23. 4. 1998. (IKA) - Jednodnevni semestralni seminar za vjeroučitelje i katehete đakovačke i srijemske biskupije održan je u srijedu, 22. travnja, u Đakovu. Seminar o temi "Glazba u katahezi" okupio je oko dvjesto vjeroučitelja i kateheta, a pri

Đakovo, 23. 4. 1998. (IKA) – Jednodnevni semestralni seminar za vjeroučitelje i katehete đakovačke i srijemske biskupije održan je u srijedu, 22. travnja, u Đakovu. Seminar o temi “Glazba u katahezi” okupio je oko dvjesto vjeroučitelja i kateheta, a priredio ga je Biskupijski pastoralni centar – Sekcija za katahezu i pastoral mladih kojoj je voditelj mr. Marko Jerković.
U dopodnevnom dijelu seminara dva predavanja o glazbi u katahezi održao je profesor na Teologiji u Đakovu dr. Nikola Dogan. Uslijedio je potom susret sudionika seminara s biskupom Marinom Srakićem koji je okupljenima govorio o najavljenoj Drugoj biskupijskoj sinodi đakovačke i srijemske biskupije. Sa svrhom, priređivanjem i načinom rada buduće biskupijske sinode, okupljene vjeroučitelje upoznao je tajnik sinode dr. Đuro Hranić.