Istina je prava novost.

29. svečanosti Pasionske baštine

Zagreb, (IKA) – Ovogodišnje, 29. svečanosti Pasionske baštine održat će se u skraćenom obliku od 21. do 29. lipnja te dio programa u listopadu i studenome u organizaciji udruge Pasionska baština.

U crkvi Sv. Petra u Zagrebu u nedjelju, 21. lipnja u 20 sati održat će se koncert “Passion Christi” u izvedbi Gudačkog kvarteta Sebastian.

U ponedjeljak, 22. lipnja u Muzeju Mimara bit će virtualna izložba Nike Ančića „Pasionski motivi“.

U utorak, 23. lipnja u 20 sati u crkvi Uzvišenja sv. Križa u Sigetu održat će se koncert korizmenih pučkih napjeva “Narode moj ljubljeni” u izvedbi Vokalnog ansambla KUD-a „Klek“ iz Ogulina.

U srijedu, 24. lipnja u 20 sati u crkvi Uzvišenja sv. Križa u Sigetu održat će se korizmeni koncert „Dan od gnjeva“ u izvedbi Pučkih pivača KBF-a.

U četvrtak, 25. lipnja u 20 sati u crkvi Bezgrešnog Srca Marijina na Jordanovcu održat će se koncert “Pasionske skladbe”. Izvođači su Željka Martić, sopran; Neda Martić, mezzosporan i Mirta Kudrna, orgulje.

U petak, 26. lipnja u 20 sati u crkvi Sv. Antuna Padovanskog bit će “Svitla noć” – 8. korizmeno glagoljaški koncert Zagrebačkih klapa.

U subotu, 27. lipnja u 20 sati u crkvi Sv. Blaža održat će se koncert “Ave Generosa”. Izvođači su: Akademski zbor Cappella Odak; Mario Penzar, orgulje; dirigentica: Jasenka Ostojić.

U nedjelju, 28. lipnja u 20 sati u crkvi Bezgrešnog Srca Marijina na Jordanovcu održat će se koncert “Uskrsnu Isus doista” u izvedbi Zagrebačkog kvarteta.

U ponedjeljak, 29. lipnja u 12 sati u dvorani Matice hrvatske, Ul. Matice hrvatske 2, u 12 sati održat će se Lirika Velikog petka. Tema je “Golgota” – Tomislav Šovagović.

U crkvi Sv. Jeronima u 20 sati održat će se koncert “Christus vincit”. Izvođači su Nikolina Pinko, sopran; Ana Kirchmayer Wonnemann, violina i Eva Kirchmayer Bilić, orgulje.