Istina je prava novost.

Sluzi Božjem Josipu Stadleru postumno će biti dodijeljeno javno priznanje grada Slavonskog Broda

Na Svečanoj sjednici Gradskog vijeća koja će se održati u utorak, 16. svibnja prigodom proslave Dana grada Slavonskog Broda među laureatima koji će dobiti javna priznanja su dvojica svećenika. Tako će povelju počasnog građanina Grada Slavonskog Broda postumno biti dodijeljena sluzi Božjem Josipu Stadleru, prvom vrhbosanskom nadbiskupu.

U obrazloženju stoji da tim priznanjem iskazuju poštovanje i zahvalnost, povodom 180. obljetnice Stadlerova rođenja i krštenja Brođanina, prvog vrhbosanskog nadbiskupa, utemeljitelja Družbe sestara služavki Maloga Isusa, apostola kršćanske ljubavi, velikana duha, kreposti i svetosti, pastoralne mudrosti i razboritosti koji je služeći čovjeku u potrebi pretakao vjeru u djela što ostaje kao duhovna baština i vrijedna ostavština, na ponos građana i grada Slavonskog Broda.

Grb grada Slavonskog Broda dodijelit će vlč. dr. Tomislavu Ćuriću, bivšem župniku brodske Župe bl. Alojzija Stepinca. Kako stoji u obrazloženje tom nagradom iskazuju mu zahvalnost za svećeničko služenje i pastoralni rad, ustrajno promicanje zajedništva, općeljudskih i kršćanskih vrijednosti, nastanak nove župe kao vrijedne duhovne oaze za dobro pojedinca, obitelji, crkvene i društvene zajednice na ponos grada Slavonskog Broda i njegovih građana.