Istina je prava novost.

Hodočašće vjernika Gospićko-senjske biskupije u Ludbreg

Ludbreg, (IKA) – Vjernici Gospićko-senjske biskupije hodočastili su u subotu 17. lipnja u Svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbreg u sklopu ostvarenja pastoralnog plana biskupije koji je ove godine bio u znaku ljudske patnje. Predvođeni svojim biskupom Zdenkom Križićem i 13 svećenika te više od 500 hodočasnika sudjelovali su u procesiji od župne crkve Presvetog Trojstva do kapele Predragocjene Krvi Kristove gdje ih je pozdravio domaćin svetišta mons. Josip Đurkan.
„Krv Krista nas je spasila i otkupila te nam jača i umnaža vjeru i život koji je jako slab i krhak. Isus stalno trebamo zahvaljivati na daru euharistije,” istaknuo je na početku biskup Križić u svetištu. Vjera nije laka i sumnje nisu rijetke u životu. Vjerovati ne znači ne sumnjati, nego reći Bogu da i kad nas obuzmu sumnje. I Blažena Djevica Marija je izrekla svoje povijesno „neka mi bude po riječi Tvojoj” iako sama nije sve znala. Ako se oslanjamo samo na vid, okus ili opip vjera nam je slaba. Možemo li mi danas živjeti bez euharistije, zapitao se biskup Križić te ukazao na opasnost rutine po kojoj vjera nije nešto posebno. Isus je sve pomirio na nebu i zemlji s krvlju s križa. Euharistija je snaga koja nam svakodnevno treba za nove žrtve i životne izazove, zaključio je svoju propovijed biskup Križić.
Posjet Ludbregu završen je euharistijskim klanjanjem u župnoj crkvi Presvetog Trojstva koje je predvodio kancelar biskupije mr. vlč. Marinko Miličević.