Istina je prava novost.

Krštenje sedmog djeteta obitelj Šterl u Novoj Bukovici

Nova Bukovica, (IKA) – U predvečerje svetkovine Navještenja Gospodinova, 24. ožujka, požeški biskup Antun Škvorčević pohodio je župu Uznesenja BDM u Novoj Bukovici i u župnoj crkvi predvodio euharistijsko slavlje tijekom kojega je krstio Mariju Magdalenu, sedmo dijete u obitelji Tomislava i Renate Šterl.
Uvodeći u slavlje, biskup je zahvalio župniku Mariu Matijeviću na riječima dobrodošlice te rekao kako ga susret s vjernicima uvijek raduje, napose kad se on ostvaruje oko oltara na kojem Isus obnavlja svoju žrtvu ljubavi te se u snazi njegova Duha očitujemo kao njegova Crkva. Pozdravio je obitelj Šterl i rekao da je novi ljudski život najveća vrijednost kojoj se treba radovati te je zahvalio za ljubav kojom su prihvatili i sedmo dijete, dodavši da će ono po sakramentu krštenja biti pridruženo otajstvu Isusove muke, smrti i uskrsnuća koje razmatramo i slavimo ovih dana te tako postati dionikom punine života.
U homiliji biskup je na temelju navještenih svetopisamskih čitanja govorio o cijeni ljudske izvanjske slobode i dostojanstva, podsjetivši na mnoge položene živote u domovinskom ratu. No, ukazao je na teško stanje ljudske neslobode koja se događa u našim srcima po zarobljenosti sebičnošću, zloćom i smrću te je istaknuo da nas je od tog ropstva oslobodio Isus Krist svojim utjelovljenjem kojem se spominjemo na svetkovinu Blagovijesti, prihvativši našu prolaznost i smrtnost da bi nas od nje oslobodio najvišom cijenom, žrtvom svoje ljubavi na križu. Biskup je izrazio radost što će mala Marija Magdalena po sakramentu svetog krštenja postati dionicom te Isusove slobode, biti uzdignuta u Božju pobjedu nad smrću te je pozvao vjernike da se napose u uskrsnom bdjenju na Veliku subotu obnove u opredjeljenju za Isusa Krista i dostojanstvu koje im je on darovao.
Nakon popričesne molitve okupljeni su uputili molitvu sv. Tereziji Avilskoj. Biskup je čestitao roditeljima Šterl što su otvorili vrata svoje obitelji za još jednog novog člana i što je Marija Magdalena u krštenju postala novo stvorenje. Čestitao je i župnoj zajednici što je po njezinu krštenju postala ne samo brojčano veća, nego duhovno bogatija. Poželio im je da predstojeći Sveti tjedan prožive s najvećom pozornošću vjerničkog srca, podsjetivši ih i na značenje svetkovine Blagovijesti te “Dana obnove čišćenja pamćenja” idućega petka. Na kraju, zahvaljujući okupljenim vjernicima na sudjelovanju u svetom slavlju, napose pjevačima, na sve je zazvao Božji blagoslov.