Biskup Uzinić čestitao novom provincijalu kapucina
Dubrovnik (IKA )
Zahvalio Hrvatskoj kapucinskoj provinciji za njezinu nazočnost na području Dubrovačke biskupije
Dubrovnik, (IKA) – Predsjednik Vijeća HBK za ustanove posvećenog života i družbe apostolskog života dubrovački biskup Mate Uzinić čestitao je fra Juri Šarčeviću na izboru za novog provincijalnog ministra Hrvatske kapucinske provincije sv. Leopolda Bogdana Mandića. Čestitao je i cijeloj kapucinskoj provinciji kao i fra Goranu Rukavini, novoizabranom vikaru Provincije, i novoizabranim savjetnicima: fra Željku Cestaru, fra Ivici Vrbiću i fra Ivici Petanjku.
“Ovom prigodom želim preko Vas zahvaliti Hrvatskoj kapucinskoj provinciji za njezinu nazočnost na području Dubrovačke biskupije, čiju 100. obljetnicu od dolaska u Dubrovnik slavimo upravo ove godine”, napisao je dubrovački biskup, zahvaljujući bivšem provincijalnom ministru fra Anti Logari na svemu što je učinio za Hrvatsku kapucinsku provinciju.
Čestitku završava blagoslovom i molbom za nebesku zaštitu “Majke Marije, koju u dubrovačkom svetištu štujemo kao Gospu od Milosrđa i sv. Leopolda Bogdana Mandića, zaštitnika Vaše Provincije”.