Istina je prava novost.

Svetkovina Svih svetih u Rijeci

Prvoga dana studenoga Crkva slavi svetkovinu Svih svetih, dan posvećen svim svecima i sveticama – onima koje je Crkva službeno proglasila svetima, ali i onima koji su svetost živjeli u skrovitosti svakodnevice.

Središnje misno slavlje u Rijeci predvodit će riječki nadbiskup Mate Uzinić u subotu 1. studenoga u 15 sati ispred kapelice Svih svetih na Centralnom gradskom groblju Drenova. Na ostalim gradskim grobljima i u župnim crkvama mise će se slaviti prema župnim rasporedima. U katedrali sv. Vida misa na talijanskom jeziku bit će u 9:45, a na hrvatskom u 11 sati.

Crkva ovim blagdanom potiče vjernike da se prisjete i zahvale Bogu za sve znane i neznane svete ljude koji su primjer vjere, nade i ljubavi.