Istina je prava novost.

"72 sata bez kompromisa" u Splitu

Kroz 72 sata oko 200 volontera radit će na više od 30 projekata humanitarnog, ekološkog, socijalnog i edukativnog karaktera

Split, (IKA) – Prva volonterska akcija “72 sata bez kompromisa” u Splitu započela je u večernjim satima 24. listopada, u organizaciji Studentskoga katoličkog centra Split (SKAC).
Projekt je počeo okupljanjem u prostorijama samostana Gospe od zdravlja. Nakon prigodnog skeča koji su izveli članovi Hrvatskog nadzemlja, organizatori akcije rasporedili su volontere po projektima i pojasnili njihova zaduženja. Potom je misno slavlje predvodio fra Ante Vučković, duhovnik SKAC-a, koji je mladima u propovijedi poručio da je volontiranje zapravo radosno davanje i dijeljenje onoga što su već u vidu darova i sposobnosti primili od Gospodina.
Kroz 72 sata oko 200 volontera radit će na više od 30 projekata humanitarnog, ekološkog, socijalnog i edukativnog karaktera.
Projekt će završiti misnim slavljem koje će u splitskoj katedrali Sv. Duje u nedjelju 26. listopada u 11 sati predvoditi splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić.