BHRT priprema cjelodnevni program u pohodu Papina pohoda BiH
Sarajevo (IKA/KTA )
Sarajevo, (IKA/KTA) – Radio-televizija BiH, generalni medijski pokrovitelj, priprema ekskluzivni, multimedijalni, cjelodnevni program u povodu dolaska Pape u Sarajevo. BHRT na realizaciji projekta posjeta pape Franje BiH i Sarajevu, na terenu i unutar RTV doma, angažirat će 250 djelatnika.
U subotu, 6.lipnja, BHRT će producirati, u visokoj rezoluciji, više od 13 sati živog multimedijalnog programa (BHT1, BH radio1 i portal bhrt.ba) Istodobno će biti prijenosi sa lokacija službenog posjeta Pape i iz studija BHRT-a u RTV domu. Pokrivat će se svaki korak pastoralnog pohoda Svetog Oca.
S 8 kamera, dodatnom ekskluzivno BHRT kamerom u Papinom automobilu, snimkom iz helikoptera, pratit če cijelu trasu puta kojom će se Papa kretati. Usto, bit će prijenosi uživo, u punoj HD rezoluciji, sa sedam lokacija posjeta Svetoga Oca.
BHRT će osigurati TV prijenos, u punoj HD kvaliteti, sa šest reportažnih kola, 40 fiksnih kamera, dvadesetak mobilnih ENG ekipa koje će dopunjavati programski sadržaj aktualnim kadrovima ozračja s terena. Za prijenos signala BHRT će koristiti komunikacijske platforme od mobilnih linkova, preko prijenosa fiber-optičkom mrežom, zatim uporabom 3G GSM mreže i standardne satelitske razmjenske mreže. Prijenos će biti organiziran i ponuđen svim gledateljima, kako na zemaljskoj predajničkoj mreži i kablovskim mrežama unutar Bosne i Hercegovine, tako i na EBU razmjenskoj mreži za sve članice ove organizacije, te na satelitu za sve zainteresirane strane TV kuće koje žele preuzeti proizvedeni signal. BHRT signal ustupa drugim medijskim kućama besplatno.
Radio-televizija BiH, dva puta do sada, 1997. i 2003. godine, je realizirala medijsko pokroviteljstvo službenih posjeta Svetog Oca Bosni i Hercegovini