Biskup Komarica primio dopredsjednika RS Jerkovića
Biskup Komarica primio dopredsjednika RS Jerkovića
Banja Luka (IKA/TABB )
Banja Luka, (IKA/TABB) – Banjolučki biskup Franjo Komarica primio je u petak 5. prosinca novog dopredsjednika RS iz reda hrvatskog naroda Josipa Jerkovića.
Bio je to njihov prvi susret otkako je Jerković preuzeo funkciju dopredsjednika. U dužem prijateljskom i informativnom razgovoru bilo je poglavito riječi o nekim aktualnim problemima s kojima se susreću pripadnici Katoličke Crkve koji žive na području Banjolučke biskupije kao i neki prognani Hrvati iz banjolučke i prijedorske regije te Bosanske posavine, koji se obraćaju biskupu za pomoć u ostvarivanju njihove želje za održivi povratak u rodni kraj.
Dopredsjednik Jerković izrazio je spremnost da pruži učinkovitu pomoć gdje god mu to bude moguće. Biskup Komarica zahvalio mu je za njegovu spremnost da učinkovito zastupa legitimne interese hrvatskog naroda u entitetu RS.