BISKUP KOMARICA PRIMIO KANADSKOG VELEPOSLANIKA U BiH
Banja Luka
Veleposlanik Hanson je obećao biskupu da će nastojati pomoći neke konkretne projekte Caritasa vezane za pomoć najugroženijima.
Banja Luka, 6. 2. 2002. (IKA/TABB) – Banjolučki biskup Franjo Komarica primio je u prostorijama Biskupskog ordinarijata u utorak 5. veljače kanadskog veleposlanika u BiH Sama Hansona. Biskup Komarica je visokog gosta upoznao s konkretnim poraznim podacima vezanim za političku, pravnu i materijalnu situaciju katolika-Hrvata i drugih kako onih koji su trenutno na području RS, tako i onih koji se žele a ne mogu vratiti u svoj rodni kraj. Izrazio je žaljenje zbog očitog pomanjkanja veće političke volje, kako kod domaćih političara tako i kod nekih utjecajnih međunarodnih predstavnika, da se konačno učinkovitije počnu liječiti ratne rane. Biskup Komarica je veleposlaniku Hansonu prikazao službeno držanje najodgovornijih predstavnika Katoličke Crkve u BiH i darovao mu na engleskom jeziku knjigu “Pastoralne poslanice, priopćenja i apeli katoličkih biskupa BiH 1990 – 1997.”.
Veleposlanik Hanson je obećao biskupu da će nastojati pomoći neke konkretne projekte Caritasa vezane za pomoć najugroženijima. (j02118sa)