Istina je prava novost.

Biskup Košić posjetio Caritasov centar u Oborovu

Centar za radnu terapiju i rehabilitaciju

Zagreb, (IKA) – U sklopu dvodnevnog pastoralnog pohoda župi sv. Jurja muč. i Jakova ap. u Oborovu zagrebački pomoćni biskup Vlado Košić posjetio je 22. ožujka i Caritasov centar za radnu terapiju i rehabilitaciju “Sv. Vinko Paulski”. Posjet je započeo svečanim dočekom ispred kapele Caritasovog doma, gdje ga je dočekao župnik Stjepan Levanić. Biskup Košić blagoslovio je okupljene korisnike i djelatnike centra te se u kapeli zadržao u kratkoj molitvi. Biskupa je pozdravila ravnateljica Centra dr. Dubravka Megen-Ružička, a zatim je predvodio misu zajedno s mjesnim župnikom i izrazio svoju radost što može provesti neko vrijeme u tome centru.

U propovijedi je, između ostaloga, istaknuo: “Caritas – ljubav znači: Bog u ljubavi s nama”, i osvrnuo se na encikliku pape Benedikta XVI. “Deus Caritas est”, posvećenu kršćanskoj ljubavi, Caritasu i karitativnom radu. Misno slavlje pjesmom je pratio zbor mladih iz centra, predvođen solisticom Ivanom Čirinji, uz pratnju orguljašice Doroteje Novosel.
Nakon mise biskup Košić posjetio je sve korisnike u sobama, koji su uglavnom nepokretni, vezani uz krevete ili kolica i posve ovisni o skrbi koju im pruža osoblje centra.

Nakon zajedničkog objeda djelatnici i korisnici centra imali su prigodu za skupne i pojedinačne razgovore s biskupom. Mladi iz centra biskupu su za posjet zahvalili predstavom “Kako biti bolji u korizmi”. U sklopu šestosatnog posjeta centru biskup Košić je pohodio i obitelji smještene u nekoliko Caritasovih kuća u Oborovu te zajedno s ravnateljicom centra i vjeroučiteljicom Draženkom Purić posjetio mjesno groblje i pomolio se za preminule župljane, među kojima počiva i osam korisnika Centra “Sv. Vinka Paulskog”.