Istina je prava novost.

Biskup Mrzljak susreo se s najboljim vjeronaučnim olimpijcima Varaždinske biskupije

Varaždin, (IKA) – Varaždinski biskup Josip Mrzljak susreo se 29. ožujka u dvorani Biskupskog ordinarijata u Varaždinu s najboljim vjeronaučnim olimpijcima Varaždinske biskupije. Na susret su pozvani članovi po triju najboljih ekipa osnovnih i srednjih škola sa svojim mentorima i ravnateljicama svojih škola. Okupljene je uvodno pozdravio predstojnik biskupijskog Katehetskog ureda mr. Damjan Koren koji je istaknuo kako je taj susret jedan znak pažnje i zahvale mjesne Crkve za njihov trud i sudjelovanje, te se uz čestitke ujedno žele uputiti želje biskupijskim prvacima za uspjeh i na državnoj razini.
Biskup Mrzljak rado prati događanja vezana uz odgoj i obrazovanje u školskim ustanovama u biskupiji, s posebnim naglaskom na školski vjeronauk, te ga raduju uspjesi učenika na tom području. Budući da je tema ovogodišnje vjeronaučne olimpijade “Brak i obitelj u Božjem naumu”, biskup Mrzljak izrazio je radost odabranom temom, rekavši kako na taj način Crkva ponovno želi potvrditi važnost obitelji kao temeljne stanice u društvu te je dodao kako je potrebno istaknuti i važnost vjeronauka kao odgoja i obrazovanja u vjeri kako bi mladi rasli kao odgovorni kršćani.
Vjeroučenicima i vjeroučiteljima, koji su na natjecanju iz vjeronauka postigli izvrsne rezultate, biskup Mrzljak čestitao je na postignutom uspjehu i uručio prigodna priznanja i simbolične darove.
Vjeronaučna olimpijada za škole u Varaždinskoj biskupiji održana je 19. veljače u Varaždinu. Na olimpijadi su pobijedile ekipe iz Osnovne škole Trnovec (u sastavu Dominik Hrupek, Eleonora Trstenjak, Jelena Toljan i Emanuel Balentović pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice Ljiljane Mišak) i Prve gimnazije Varaždin (u sastavu Matea Briševac, Ana Kujavec, Mihael Slunjski i Barbara Kokot s mentorom Krunoslavom Burekom), koji će predstavljati Varaždinsku biskupiju na državnom natjecanju od 6. do 8. travnja u Opatiji.
Drugoplasirane bile su ekipe iz OŠ Metel Ožegović – Radovan i Gimnazije Fran Galović iz Koprivnice, a treće mjesto zauzele su ekipe OŠ Sveti Ilija, Srednje škole Koprivnica i Medicinske škole Varaždin.
Po pet najboljih ekipa biskupijski Katehetski ured ujedno će nagraditi već tradicionalnim zajedničkim putovanjem, a ove godine to će biti obilazak crkava koje su u Godini milosrđa mjesta dobivanja jubilejskoj oprosta, od Varaždina preko više hodočasničkih središta do Molva.