Istina je prava novost.

Božić u Poreču

Pred oko tisuću vjernika prije početka polnoćke skupina Milost izvela je više duhovnih pjesama

Poreč, (IKA) – Porečko-pulski biskup Ivan Milovan predvodio je na Badnjak 24. prosinca misu polnoćku, a na sam dan Božića u 11 sati danju misu u porečkoj katedrali, u koncelebraciji s generalnim vikarom Porečko-pulske biskupije i porečkim svećenicima. Pred oko tisuću vjernika prije početka polnoćke skupina Milost izvela je više duhovnih pjesama, a o Božiću je govorio domaći pjesnik Tomislav Milohanić.
Božićna polnoćka – misa usred noći – govori o djetetu koje se je pojavilo usred noći kako bi rasvijetlilo tamu svijeta. Kao odrastao Isus je rekao: Ja sam svijetlo svijeta, tko ide za mnom neće hodati u tami. A tame u svijetu ima i previše i uvijek: tjelesnih i duševnih zala, moralna izopačenost, beznađe, besmisao, ratovi, nepravde, kazao je biskup Milovan i istaknuo kako “to Svjetlo svojom riječju i snagom svoga Duha želi prosvijetliti svakoga čovjeka i svako ljudsko biće i obasjati cijelo čovječanstvo. Zato je Božić poziv na otvaranje Svjetlu kako bi se svijet učinilo čovječnijim”. U ovome vremenu hladnoće pozvani smo svjedočiti dobrotu, solidarnost, opraštanje i mir, poručio je biskup Milovan na misi polnoćki.
Na sam dan Božića biskup je istaknuo kako rođenje Kristovo poziva na dostojanstvo svakoga čovjeka i obitelji kao temeljne zdrave stanice Crkve i društva. Čestitavši Božić, biskup Milovan sve je pozvao da prihvate Kristov evanđeoski put – civilizaciju ljubavi kao bi mogli biti nositelji obnove u svijetu.