Budi dio naše mreže
Izbornik

Ansambl Lado održao božićni koncert u Suhopolju

Suhopolje (IKA)

Božićni koncert Ansambla Lado pod nazivom „Radujmo se i pivajmo“ održan je u ponedjeljak 19. prosinca 2022. u crkvi sv. Terezije Avilske u Suhopolju. Župa sv. Terezije Avilske ove godine proslavlja 220 godina svoga postojanja, stoga je koncert svojevrsni svečani završetak te slavljeničke godine.

Ansambl Lado predstavio se spletom božićnih pučkih pjesama iz domovine te Gradišća. Prikazao je tako bogato nasljeđe spoja crkvenog i tradicijskog glazbenog izričaja pod ravnanjem glazbenog voditelja i dirigenta ansambla Jurice Petra Petrača.

Pri završetku koncerta riječ zahvale Ansamblu Lado i svima okupljenima uputo je suhopoljski župnik Ljubiša Krmar. „Usuđujem se reći da je večerašnji koncert jedan od najljepših poklona našoj Župi, našem Suhopolju i zahvala za proslavu 220 godina postojanja naše Župe i 200 godina od izgradnje ove suhopoljske župne crkve sv. Terezije Avilske. Velika hvala svima na ovoj predbožićnoj jedinstvenoj večeri u tjednu koji nas uvodi u slavlje Kristovog rođenja, novorođeni Isus sve nas želi svojom svjetlošću obasjati, a naša srca po božićnim pjesmama razveseliti“, rekao je vlč. Krmar.

Božićnom koncertu, uz brojne župljane i goste, nazočili su i župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović te načelnik općine Suhopolje Goran Doležal.