Istina je prava novost.

Caritasovi korisnici na ljetovanjima u Rovinju i Kalju

Zagrebački Caritas omogućio ljetovanje u Rovinju za oko 280 osoba

Zagreb, (IKA) – Iz Zagreba je u subotu 24. kolovoza krenula skupina od 5 mnogočlanih obitelji u ljetovalište zagrebačkog Caritasa u Rovinju. To je sedma skupina mnogočlanih obitelji, koja će ovog ljeta boraviti u franjevačkom samostanu u čiju je obnovu zagrebački Caritas uoči sezone uložio znatna sredstva. Uključujući tu posljednju skupinu, koja će boraviti u Rovinju do 31. kolovoza, Caritas je omogućio ljetovanje u tome istarskom mjestu za oko 280 osoba.
Uz ljetovanje u Rovinju, zagrebački Caritas ovog je ljeta organizirao sedmodnevni boravak za 386 djece iz svoje kartoteke brojnih obitelji, ali i djece iz Caritasovih kuća, u svome rekreacijsko-edukacijskom centru u Kalju u Žumberku.
Zagrebački Caritas pomaže mjesečno u hrani i odjeći 920 obitelji s troje i više djece te ih okuplja tijekom školske godine na mjesečne susrete kulturno-duhovnog sadržaja.