Istina je prava novost.

DRŽAVNI TAJNIK SVETE STOLICE RAZGOVARAO S VELEPOSLANICIMA O NATO INTERVENCIJI

Vatikan, Beograd, Beč, 31. 3. 1999. (IKA) - Državni tajnik Svete Stolice Angelo Sodano razgovarao je 30. ožujka u Vatikanu s veleposlanicima 19 zemalja NATO saveza akreditiranih pri Svetoj Stolici, kao i s ruskim veleposlanikom, te veleposlanicima zemal

Vatikan, Beograd, Beč, 31. 3. 1999. (IKA) – Državni tajnik Svete Stolice Angelo Sodano razgovarao je 30. ožujka u Vatikanu s veleposlanicima 19 zemalja NATO saveza akreditiranih pri Svetoj Stolici, kao i s ruskim veleposlanikom, te veleposlanicima zemalja članica Vijeća sigurnosti, o mirovnim mogućnostima za Kosovo. Kako je priopćio predstojnik Tiskovnoga ureda Svete Stolice Joaquin Navarro-Valls, kardinal Sodano susreo se i s veleposlanikom SR Jugoslavije pri Svetoj Stolici.
Apostolski nuncij u Beogradu nadbiskup Santos Abril y Castello posljednjih je dana također u stalnom kontaktu sa srbijanskim političarima kako bi postigao nastavak mirovnih pregovora o kosovskoj krizi. Tu je vijest objavila 30. ožujka austrijska katolička novinska agencija “Kathpress”, pozivajući se na dobro upućene krugove u Beogradu, te na nuncijevu izjavu jednim beogradskim novinama. Nuncij je novinaru izjavio kako je sam Papa zatražio od svih vatikanskih diplomata da učine sve što je u njihovoj moći kako bi se postigao mir, dodavši kako Sveta Stolica želi zauzeti “neutralan stav” prema krizi, kao i prema NATO napadima. To je i glavni razlog što je nuncijatura u Beogradu, za razliku od mnogih veleposlanstva, još uvijek otvorena. Beogradska sredstva javnog priopćivanja posvetila su veliku pozornost Papinu kritičkom stavu prema NATO bombardiranju SR Jugoslavije, te se hvali posrednička uloga nuncija u krizi, a također se ne isključuje ni posjet državnog tajnika Svete Stolice za odnose s državama Jeana-Louisa Taurana Srbiji.