Emaus u Nacionalnome parku Krka
Šibenik (IKA )
Hodočastili vjernici Šibenske biskupije, te Splitsko-makarske i Zadarske nadbiskupije
Šibenik, (IKA) – Jubilarni, deseti Emaus – uskršnja euharistija u prirodi, održan je na uskrsni ponedjeljak 28. ožujka u Nacionalnom parku Krka, na Skradinskom buku pred kapelicom Sv. Nikole. Slavlje je, uz skradinskog župnika don Franju Glasnovića i još petoricu svećenika, predvodio šibenski biskup Ante Ivas. Osim hodočasnika iz Šibenika i Šibenske biskupije hodočastili su i vjernici iz Splitsko-makarske i Zadarske nadbiskupije.
“Događaj koji danas slavimo i koji nas je danas okupio sveopći je događaj i tiče se svakog čovjeka jer svatko od nas se može prepoznati u dvojici učenika iz Emausa”, poručio je biskup Ivas, stavivši naglasak na pomanjkanje vjere i spremnosti svjedočenja za istinu, Crkvu, narod i domovinu. Čovjek treba biti spreman na žrtvu za vrednote i uporno i “tvrdoglavo” ići za Božjim putem. “Krist je ostao s nama, a učenici iz Emausa pa često i mi danas ne možemo prihvatiti ni povjerovati Istini uskrsnuća, rekao je biskup, upozorivši da čovjek i vjernik na istini uskrsnuća stoji ili pada. Uskrsnuće Kristovo je novi dan, nova nada i novi početak, a u tom duhu važno je hraniti se euharistijom i biti Crkvom, zaključio je biskup Ivas.
Po završetku slavlja kao posebnost tog hodočašća i simbol kršćanskog zajedništva, biskup Ivas blagoslovio je kruh impozantnih dimenzija: promjera 2,5 metara i težine oko 120 kilograma; koji je nakon blagoslova i blagovan. Ulaz u Nacionalni park je zahvaljujući upravi parka bio za sve besplatan.