Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Gornjogradska gimnazija proslavila Dan škole u crkvi Sv. Katarine

Na blagdan svete Katarine Aleksandrijske 25. studenog učenici i djelatnici Gornjogradske gimnazije proslavili su Dan škole.

Misu s nakanom za sve pokojne profesore i učenike predvodio je župnik Vladimir Magić, a učenici čitači i školski zbor pod vodstvom Ilijane Vujnović animirali su misno slavlje.

U propovijedi koja svećenik je pozvao sve prisutne da po uzoru na svetu Katarinu, djevicu i mučenicu izaberu biti Isusovi učenici i odvažni svjedoci vjere. Napomenuo je da se crkva Sv. Katarine, koja je biser sakralne umjetnosti, naziva akademskom, a u njoj se već dugom tradicijom do dana današnjega veoma svečano slavi blagdan sv. Katarine.

Svetu Katarinu Aleksandrijsku svojom zaštitnicom drže filozofi, teolozi, branitelji vjere, nastavnici, studenti, izdavači knjiga. Zaštitnica je viših škola i knjižnica. Zbog ljepote i čestitosti postala je uzorom i zaštitnicom djevojaka.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se