HRVATSKI FORUM OGRAĐUJE SE OD ISTUPA PROF. DR. BIONDIĆA Predsjednik Hrvatskog foruma ogradio se od priopćenja "Pogubni nauk i za Crkvu i za državu" - Potpisnik tog priopćenja prof. dr. Biondić izjavljuje da je priopćenje "donijela skupina iz predsjedništ
va" Zagreb (IKA )
va" Zagreb, 14. 5. 1998. (IKA) - "Hrvatski forum ograđuje se od istupa prof. dr. Ive Biondića kojim proziva gospodina Bozanića, nadbiskupa zagrebačkog", ističe se na početku priopćenja predsjednika Hrvatskog foruma Željka Olujića u povodu objavljivanja
va”
Zagreb, 14. 5. 1998. (IKA) – “Hrvatski forum ograđuje se od istupa prof. dr. Ive Biondića kojim proziva gospodina Bozanića, nadbiskupa zagrebačkog”, ističe se na početku priopćenja predsjednika Hrvatskog foruma Željka Olujića u povodu objavljivanja priopćenja “Pogubni nauk i za Crkvu i državu” koje je potpisao tajnik foruma prof. dr. Ivo Biondić.
“Hrvatski forum zna povijesnu i sadašnju ulogu Katoličke Crkve u Hrvatskoj, kako u zaštiti osnovnih nacionalnih interesa, kako razvoja Republike Hrvatske, tako i u nacionalnoj prosvjeti i na ostalim područjima”, nastavlja predsjednik Hrvatskog foruma istodobno pozivajući hrvatski narod da “vjerno slijedi svoju vjeru i Crkvu, u toleranciji prema svim drugim vjerama i imajući na umu nacionalne interese”.
U priopćenju se posebno ističe kako su zamjerke prof. dr. Biondića na račun nadbiskupa Bozanića “njegove osobe opservacije” koje “ne obvezuju Hrvatski forum” i protive se volji većine članova Foruma i interesa obiju strana i hrvatskog naroda. Na kraju priopćenja istaknuto je kako je prof. dr. Biondić sastavio pismo koje je poslao nadbiskupu Bozaniću “bez suglasnosti predsjednika Hrvatskog foruma. Prof. dr. Biondić je, ne davši vremena preuzvišenome nadbiskupu ni za odgovor na to, preoštro, apriorističko i osuđujuće pismo, poslao hrvatskom novinstvu tekst pun optužbi i gotovih presuda, upravo suprotno zahtjevu predsjednika Hrvatskog foruma, koji se otvoreno suprotstavio i slanju ultimatuma Kaptolu i objavi grube optužnice”, ističe se pri kraju priopćenja predsjednika Hrvatskog foruma Željka Olujića.
Na priopćenje je odmah reagirao tajnik Hrvatskoga foruma tvrdeći da je priopćenje “Pogubni nauk i za Crkvu i državu” donijela skupina iz predsjedništva, a ne on sam, te da je on bio samo službeni potpisnik u odsutnosti predsjednika, pa je prema tome ono posve legalno s formalne strane. Glede ograđivanja predsjednika Hrvatskog foruma Željka Olujića, Biondić kaže da je “to njegovo osobno pravo” te da mora potvrditi kako predsjednik Foruma u vrijeme pripremanja priopćenja nije bio u Zagrebu.