Istina je prava novost.

Humanitarna akcija za djecu Afrike i kuću Marijinih sestara u Beninu

Zagreb, (IKA) – Pod pokroviteljstvom Varaždinske biskupije i biskupa Josipa Mrzljaka, Udruga “Nauk” i Družba Marijinih sestara Hrvatske provincije organiziraju humanitarnu akciju “Vratimo osmjeh djeci Afrike”, u sklopu koje će se u utorak 3. lipnja u 20 sati održati donatorska večera na kojoj će se prikupljati financijska sredstva za izgradnju njihove misijske kuće i tako vratiti osmjeh djeci njihove Afrike. Večera će se održati u restoranu “Zlatni kokot” u Brestovečka 2a, Sesvete – Staro Brestje.
Humanitarna akcija “Vratimo osmjeh djeci Afrike” želi prikupiti sredstva za izgradnju misijske kuće Marijinih sestara na sjeveru zapadnoafričke države Benin, kamo ih je pozvao biskup msgr. Martin Adjou Moumouni iz biskupije N’Dali. U toj državi sestre Hrvatske provincije žive i djeluju od 1988. godine, kada su stigle na poziv biskupa biskupije Porto-Novo. U misijskoj postaji u Affameyu, koja se nalazi u dolini rijeke Wémé, gdje su počele misijsko djelovanje, organizirale su svoj dispanzer u kojem pomažu bolesnicima svih vrsta. Njihovo djelovanje otvoreno je prema svima koji nemaju baš ništa i bore se za goli život. Sestre misionarke na poseban način posvećuju brigu djeci i majkama. Veliko područje njihovog angažmana zahtijevalo je i ljudi, ali i materijalnih sredstava. Gospodin je mnoge afričke djevojke pozvao i posvetio, i postale su Marijine sestre, i one danas, zajedno s hrvatskim misionarkama, daju sve od sebe, da pomognu svima. Ubrzo će im se pridružiti i druge sestre iz Hrvatske, i to sestre Danijela, Natalija i Jacinta, kako bi nastavile i proširile svoje poslanje i djelovanje na pružanju pomoći najpotrebnijima, osobito djeci, mladima i majkama.
Jedna od najmlađih biskupija u Hrvatskoj, Varaždinska, zajedno sa svojim biskupom, mons. Josipom Mrzljakom, velikim prijateljem misija, pokrovitelj je humanitarne akcije “Vratimo osmjeh djeci Afrike”. Udruga “Nauk” djeluje od 2000. godine na poticanju povećanja zaposlenosti socijalno ugroženog stanovništva, razvijanjem mikroagrara te zalaganjem za podizanje digniteta poljoprivredne proizvodnje. U suradnji s organizacijom katolika ruralnih područja FIMARC, u čijem radu sudjeluje već neko vrijeme, udruga “Nauk” organizira europski kongres u rujnu 2008. godine, čija je osnovna tema suverenitet i solidarnost poljoprivrednih proizvođača. Udruga pomaže i radu misionara koji zajedničke vrijednosti šire diljem svijeta.
Prilozi se mogu uplatiti i putem žiroračuna: primatelj Varaždinska biskupija – za misije, Pavlinska 4, 42000 Varaždin, broj računa 2402006-1500014024, opis plaćanja “Vratimo osmjeh djeci Afrike”. Sav novac koji se uplati bit će poslan hrvatskim misionarkama u Beninu.