Istina je prava novost.

JOŠ SAMO DVA TJEDNA DO POTPUNE GLADI!

Pjongjang, 3. 3. 1998. (IKA) - U Sjevernoj Koreji pogođenoj dosad neviđenom neimaštinom, pričuve žitarica potrošit će se u sljedeća dva tjedna, pa tamošnjim stanovnicima prijeti potpuna glad. To je objavila tamošnja službena informativna agencija "KCNA"

Pjongjang, 3. 3. 1998. (IKA) – U Sjevernoj Koreji pogođenoj dosad neviđenom neimaštinom, pričuve žitarica potrošit će se u sljedeća dva tjedna, pa tamošnjim stanovnicima prijeti potpuna glad. To je objavila tamošnja službena informativna agencija “KCNA”, pojašnjavajući da su obroci već bili smanjeni u siječnju i veljači, no to nije spriječilo sve veće nedostatke u hrani. “Premda će u ožujku obroci biti samo od 100 grama, u polovici mjeseca sve ćemo podijeliti”, izjavio je jedan od glasnogovornika Vijeća za nadgledanje šteta od poplava.
Prema agenciji “KCNA” Sjeverna Koreja bi svake godine trebala 8 milijuna tona žitarica. Već tri godine tamo traje borba ne samo s neimaštinom, već i s velikim pomanjkanjem lijekova i dubokom gospodarskom krizom zbog cijelog niza prirodnih nepogoda, od poplava do suša, koje su uništile usjeve i velik dio poljoprivrednog gospodarstva.