Istina je prava novost.

KARDINAL RUINI O POSJETU SARAJEVU "Nadamo se da ae Papa doista uskoro moai doai u Sarajevo a to tako?er znaei da ae se uskoro moai ostvariti stabilniji uvjeti za mir na tim prostorima"

Rim, 8. 1. 1996. (IKA) - Kardinal Camillo Ruini, predsjednik Talijanske biskupske konferencije je po povratku iz dvodnevnog posjeta Sarajevu dao inervju za Vatikanski radio. Govoreai o važnosti i poteškoaama tog posjeta kardinal Ruini je rekao da su po

Rim, 8. 1. 1996. (IKA) – Kardinal Camillo Ruini, predsjednik Talijanske biskupske konferencije je po povratku iz dvodnevnog posjeta Sarajevu dao inervju za Vatikanski radio.
Govoreai o važnosti i poteškoaama tog posjeta kardinal Ruini je rekao da su poteškoae bila prije svega logistieke vezane uz organizaciju dolaska i odlaska iz Sarajeva. Važnost toga posjeta je što je Crkva u Sarajevu, kao i sam grad išeekivao taj znak konkretne bliskosti Crkve u Italiji i Talijanske biskupske konferencije. “U tom kratkom vremenu sreli smo se ne samo sa sarajevskim nadbiskupom kardinalom Vinkom Puljiaem i s pomoanim biskupom vea i s predstavnicima drugih vjeroispovijesti, kao i sa politiekim predstavnicima hrvatsko-bošnjaeke konfederacije. Bili su to vrlo pozitivni susreti u kojim smo izrazili stavove Svete Stolice glede sadašnjeg trenutka i buduanosti Bosne i nadamo se da ae ovaj posjet biti barem mali prinos miru i moralnoj i duhovnoj obnovi”.
“Svjetiljka mira koja je tom prigodom urueena sarajevskom nadbiskupu primljena je s oduševljenjem i trenutak urueenja u katedrali je bio trenutak dubokog ganuaa”, rekao je kardinal.
Na kraju je kardinal Ruini rekao da išeekivanje Papina posjeta Sarajevu sve više raste, jednako kao i štovanje Pape i to ne samo od strane katolika vea i od strane vjernika drugih vjeroispovijesti, osobito muslimana. “Nadamo se da ae Papa doista uskoro moai doai u Sarajevo, a to tako?er znaei da ae se uskoro moai ostvariti stabilniji uvjeti za mir na tim prostorima”, zakljueio je kardinal.