KARDINALI CIJELOGA SVIJETA U NOTRE-DAME
Pariz (IKA )
Kardinal Christoph Schönborn održao je sinoć u pariškoj katedrali Naše Gospe prvu u nizu propovijedi koje će u Parizu u tijeku korizme imati kardinali iz cijeloga svijeta.
Pariz, 5. 3. 2001. (IKA) – Kardinal Christoph Schönborn održao je sinoć u pariškoj katedrali Naše Gospe prvu u nizu propovijedi koje će u Parizu u tijeku korizme imati kardinali iz cijeloga svijeta. Svoju je homiliju bečki nadbiskup započeo neslaganjem s izjavama predsjednika Europske komisije kako Europi “treba dati jednu dušu”. Kardinal nasuprot tome poručuje da Europa već ima “jednu dušu” koja strpljivo čeka da je se ponovno otkrije. Smatra da su Svjetski dan mladih u Parizu kao i događanja Svete godine također dovela u pitanje uvjerenje da je sekularizacija nezaustavljiva. Papa Ivan Pavao II. privlači mlade ljude jer ima daje nadu i ta nada ne proistječe iz naivnog optimizma već uvjerenja usidrenog u Bogu i uskrsnuću, istaknuo je kardinal Schönborn, poručivši da budućnost pripada onima koji novim generacijama mogu pružiti nadu.
Pozivu pariškog nadbiskupa kardinala Jean-Marie Lustigera, koji je ove korizme trećeg tisućljeća želio u pariškoj Notre Dame govoriti o životu i situaciji Katoličke crkve na pet kontinenata, odazvali su se nadbiskup Michel Calvet iz Oceanije, kamerunski kardinal Christian Tumi, čikaški kardinal Francis Eugene George, i korejski biskup John Chang-yik. Završnu propovijed na Cvjetnicu će održati predstojnik Kongregacije za nauk vjere kardinal Joseph Ratzinger. (i03062sd)