Istina je prava novost.

KRŠĆANKA PO PRVI PUTA NA IZBORNIM LISTAMA U BANGLADEŠU! Sudjelovati na izborima znači prihvaćati kršćansku odgovornost.

Dhaka (Bangladeš), 29. 11. 1997. (IKA) - Zove se Jane Kukkum D'Cruze, katolkinja je i ima 39 godina. Prva je kršćanka na izbornim listama u Bangladešu, zemlji gdje je 90% pučanstva ili 110 milijuna stanovnika muslimanske vjeroispovijesti. Izbori će se o

Dhaka (Bangladeš), 29. 11. 1997. (IKA) – Zove se Jane Kukkum D’Cruze, katolkinja je i ima 39 godina. Prva je kršćanka na izbornim listama u Bangladešu, zemlji gdje je 90% pučanstva ili 110 milijuna stanovnika muslimanske vjeroispovijesti. Izbori će se održati u prosincu, a tamošnja je vlada dopustila da se kandidiraju i žene. “Želim pokazati da je upisivanje na listu s 12 nekršćana, koji su k tome i dužnosnici i predsjednik sadašnje uprave, istinsko preuzimanje kršćanske odgovornosti”, rekla je Jane Kukkum D’Cruze.
Katolička kandidatkinja nastojat će, ukoliko bude izabrana, pomoći mjesnim zajednicama u njihovom razvoju te u obrani od stalnih poplava. Izborni okrug kojem pripada zove se Kaine Union Parishad, u kojem se nalazi 22 sela u kojima živi oko 10.000 ljudi: 3300 muslimana, 3.000 hindusa i 2700 kršćana.