Ljetni dvobroj Radosne vijesti
Sarajevo
Sarajevo, (IKA) – U uvodniku ljetnog dvobroja misijskog informativnog lista “Radosna vijest” dr. Milan Špehar podsjeća kao “smo pozvani dijeliti, jer sve smo dobili: od života do zdravlja i zaposlenja, do ruku i nogu.” Prilog “Bosanski ‘ujaci’ misionari u Keniji” predstavlja djelovanje bosanskih franjevaca od 1982. godine do današnjih dana u toj zemlji, a u sedamdesetom nastavku niza “Iz dnevnika jednog misionara” fra Stojan Zrno piše o vjeroučiteljima i učiteljima.
O djelovanju franjevaca u Ruandi piše fra Ivica Perić, o. Franjo Kowal, verbit iz Gane, piše o gradnji župne crkve, dok s. Mirabilis Višić šalje zahvalu iz Konga za prehranu djece, a u istom je duhu i tekst s. Maristele Galić iz Benina. Don Boris Dabo iz Zambije, misija Lusu, piše o pastoralnom pohodu mjesnog biskupa, te premještaju koji je biskup potkrijepio riječima “vi imate posebno zvanje i darovitost za otvaranje novih misijskih postaja i za početnu evangelizaciju”.
Radosna vijest predstavlja akciju MIVA – Misionari imaju vaše automobile, koja je u svijetu pokrenuta godine 1927., a kojom vozači svojim darom slave Boga za sve prijeđene kilometre.
Tu je i izvještaj “Papinsko misijsko djelo za širenje vjere u 2009. godini” koji je na generalnoj skupštini Vrhovnog vijeća PMD u svibnju podnio generalni tajnik o. Timotej Lehana.
List donosi i osvrt o posjetu biskupa Devprasada Ganawa biskupije Jhabua u središnjoj Indiji župi Novo Sarajevo.