Istina je prava novost.

Misa zahvalnica dubrovačkih maturanata

Na slavlju koje je predvodio biskup Puljić predstavljen novi dušobrižnik za studente na Dubrovačkom sveučilištu o. Miroslav Čadek

Dubrovnik, (IKA) – Misa zahvalnica za maturante dubrovačkih srednjih škola slavljena je 17. svibnja u dubrovačkoj katedrali. Euharistijsko slavlje predvodio je dubrovački biskup Želimir Puljić u koncelebraciji s ravnateljem Klasične gimnazije Ruđera Boškovića don Bernardom Plešeom, fra Damirom Cvitićem i novim dušobrižnikom za studente o. Miroslavom Čadekom.
Biskup je u propovijedi istaknuo uloge roditelja, profesora, vjeroučitelja i odgojitelja u procesu odrastanja mladih ljudi. Kraj školske godine jest prigoda zahvaliti najprije Bogu za dar života i škole; za dar roditelja, učitelja, vjeroučitelja i odgojitelja. Roditeljima želimo zahvaliti, jer su oni bili prvi i glavni naši odgojitelji.
Na početku misnog slavlja okupljene maturante uime Vijeća za pastoral mladih pozdravio je gimnazijski vjeroučitelj dr. Stanko Lasić, zaželjevši im uspješnu maturu koja je pred njima i upis željenog fakulteta. Prvo čitanje čitala je profesorica Helena Barišić iz Medicinske škole, a molitve vjernika Pasko Tomaš, Kristina Grdin, Ivica Glunčić, Romana Čomić i Mirjana Šakota. Pjevanje je animirao Zbor mladih iz župe Rožat. Prije Te Deuma, riječi zahvale u ime maturanata generacije 2005/2006. uputila je učenica Ekonomske škole Andrea Fabijanović. Završnom pjesmom “Zaveslaj na pučinu” učenici su se prisjetili Susreta hrvatske katoličke mladeži u Šibeniku i potrebe putovanja s Gospodinom u budućnost.
Na misi je vjernicima predstavljen i dušobrižnik za studente na Dubrovačkom sveučilištu o. Miroslav Čadek, koji će na jesen započeti pastoralni rad s dubrovačkim studentima.