Istina je prava novost.

Orguljaška ljetna škola

Šibenik, (IKA) – Osamnaesta Orguljaška ljetna škola svečano je otvorena u četvrtak 21. srpnja u crkvi Svetog Duha u Šibeniku, koncertom šibenskih glazbenika. Škola će trajati do 30. srpnja, a organizira ju Organološko društvo “Organum” Šibenik. U još jednoj recesijskoj godini za Orguljašku ljetnu školu bit će organizirano 5 seminara i radionica za 18 polaznika.
Među seminarima održat će se majstorske interpretacije glazbe renesanse i baroka voditelja Pavla Mašića, te novije orguljske glazbe, koji će voditi Natalija Imbrišak.
Jedan od najboljih improvizatora na orguljama u Hrvatskoj, Ante Knešaurek vodit će seminar improvizacije. U sklopu škole trajat će arhivistička radionica u kojoj će se proučavati građa muzikalija katedrale Svetog Jakova pod vodstvom muzikologinje Snježane Miklaušić Ćeran i organološka radionica koju će voditi poznati hrvatski organolog Emin Armano. U toj će se radionici po riječima Božidara Grge, predsjednika Organuma, proučavati orgulja Domenica Moscatellija koje su 1786. godine građene za hvarsku katedralu i čuvaju se u šibenskom muzeju.