Istina je prava novost.

Otvorena izložba "Portreti kardinala Franje Kuharića u hrvatskom slikarstvu"

Zagreb, (IKA) – U organizaciji Narodnog sveučilišta Dubrava i udruge Hrvatska dijaspora u ponedjeljak, 28. rujna u predvorju Galerije Vladimir Filakovac, Dubrava 51 a, otvorena je izložba “Portreti kardinala Franje Kuharića u hrvatskom slikarstvu”.
Izložbu je otvorio ravnatelj Narodnog sveučilišta Dubrava Ivica Rubić koji je izrazio radost suradnje s udrugom Hrvatska dijaspora koja drugi put priređuje izložbu u prostoru te galerije. Izrazio je nadu da će izložbu vidjeti mnogo posjetitelja, osobito mladih koji dolaze na različite programe u Sveučilištu, jer važno je da se ne zaboravi kardinala.
Ivica Jurjević iz udruge Hrvatska dijaspora podsjetio je da je izložba bila postavljena prije tri godine u Kuli Nebojan. Izložba je bila i u Zadru i Dubrovniku, a sljedeće će godine izložba biti predstavljena u Hrvatskoj katoličkoj misiji u Muenchenu, a potom u Stuttgartu, te i u drugim katoličkim misijama.
Na kraju je Jurjević rekao kako su izloženi portreti dar iz ljubavi kardinalu i hrvatskom narodu umjetnika Vladimira Blažanovića, ak. slikar, Zorice Turkalj, ak. slikar, Fadila Vejzovića, ak. slikar, Terezije Lončarević, slikarica, Damira Mataušića, ak. kipar, Zdenke Pozaić, ak. slikar, Trpimira Pozaića, ak. slikar, Blaženke Počuća, ak. slikarica, Ane Guberina, ak. slikarica, Stjepana Đukića Pište, slikar i kipar, Tatjane Malešević, ak. slikarica, Jasne Mišković, slikarica, Mila Blaževića, ak. slikar, Sanje Tišljarić, slikarica, Branimira Dorotića, ak. slikar, Miroslava Dorotića, ak. slikar i Martina Šoše, slikar.

Udruga Hrvatska dijaspora djeluje od 2002. godine a promiče izvornu hrvatsku kulturu diljem svijeta. Do sada je priredila niz likovnih i drugih manifestacija u zemlji i inozemstvu.

Izložba se može razgledati do 15. listopada radnim danom od 10 do 20 sati. Ulaz je slobodan.