Napomena: Ova web stranica uključuje sustav pristupačnosti. Pritisnite Control-F11 da biste web mjesto prilagodili osobama s oštećenjima vida koji koriste čitač zaslona; Pritisnite Control-F10 da biste otvorili izbornik pristupačnosti.
Istina je prava novost.

Papa Lav XIV. i španjolski premijer Sánchez telefonom razgovarali o migracijama, sukobima i ljudskom dostojanstvu

Papa Lav XIV. razgovarao je 11. lipanja telefonom sa španjolskim premijerom Pedrom Sánchezom o globalnim pitanjima, uključujući migracijsku krizu, rješavanje sukoba i zaštitu ljudskog dostojanstva, izvijestio je Tiskovni ured Svete Stolice.

Papa Lav XIV. izrazio je zahvalnost što su kralj Filip VI. i kraljica Letizia sudjelovali na euharistijskom slavlju povodom početka njegova pontifikata.

Tijekom razgovora, Papa i španjolski premijer Pedro Sánchez dotaknuli su se tema od zajedničkog interesa, uključujući migracijsku krizu, izgradnju mostova za rješavanje aktualnih sukoba te očuvanje ljudskog dostojanstva.

Razgovor je zaključen osvrtom na Četvrtu međunarodnu konferenciju o financiranju razvoja, koja će se održati u lipnju u Sevilli. Premijer Sánchez ponovno je pozvao Papu da posjeti Španjolsku.

Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?

SLAŽEM SE
Ne slažem se